TARİHÇEMİZ

1984 yılından bu yana yurtiçi ve yurtdışında bir çok firmaya plastik enjeksiyon kalıpları üretmiştir.

1991 yılında plastik üretimine girerek tasarlanan kalıpların üretimini de kendi bünyesinde yapmaya başlamıştır. Elektrik, elektronik, otomotiv, gıda sektörlerinin önde gelen firmalarına kalıp yapan firma 2006 yılında Anestech - Anadolu Elektrik Sanayi adıyla yeni bir firma kurarak anahtar ve priz sektörüne üretici olarak girmiştir.

Yılların getirdiği sektörel tecrübesinden yaralanarak kendisine has tasarımı ve üstün özellikleri ile yaptığı ürünlerini ve markasını Türk Patent Enstitüsü'nden tescillendirmiş ve ürünlerini TSE standartlarında ürettiğini belgelendirmiştir. Yurt dışı pazarlarda rekabet edebilmek için CE,GOST ve ISO 9001 belgelerini almıştır.

İhracat yaptığı başlıca ülkeler : Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Moldova, Bosna Hersek, Sırbistan, Ukrayna,Rusya, Ermenistan,Kazakistan, Kırgızıstan, İran , Suriye ve Cezayir'dir.

2009 yılından bu yana  yurtiçi ve yurtdışı piyasalara da yönelen Anestech yurtiçi bayiler vermeye de başlamıştır.

Müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutarak ve çok sayıda yeni ürün üreterek, ARGE ve tasarım konusunda büyük yatırımlar yapan firma hızla markalaşma yolunda ilerlemektedir.